Napísali o nás

Dajte o sebe vedieť!

Tento článok bol uverejnený v časopise ASB č. 233, SEPTEMBER/2022 a nachádza sa aj na stránke https://www.asb.sk/biznis/dajte-o-sebe-vediet
Zdroj: Cuvée - foto Martin Kubečka

Viete, ako efektívne zviditeľniť svoju firmu, značku či prevádzku? Jedným z možných kľúčov k úspechu a zároveň spôsobov, ako pritiahnuť pozornosť nových zákazníkov, môže byť aj svetelná reklama.

Zaujímavo materiálovo či rozmerovo stvárnené a podsvietené logo v interiéri alebo na fasáde budovy dokáže upútať pohľad. Dokonca sa aj zapísať do podvedomej pamäte okoloidúceho bez toho, aby si to vôbec uvedomil. Svetelná reklama pomáha značke či firme „vyčnievať z davu“ a pridáva nehmatateľnú hodnotu. Mala by byť navrhnutá tak, aby bola výrazná, čitateľná, no zároveň nie rušivá.

„Osobné stretnutie s klientom a poradenstvo pred samotným návrhom je veľmi dôležité,“ prezrádza Peter Bitter, majiteľ spoločnosti BITTER STUDIOS, ktorá sa svetelným reklamám venuje už viac ako dvadsať rokov.

„Nie každá klientova predstava by viedla k uspokojivému a trvácnemu výsledku, niekedy je potrebné ponúknuť mu také technické riešenie, ktoré zaručí svetelnej reklame čo najdlhšiu životnosť a zároveň bude čo najúspornejšie.“

foto: Katarína Bitter Gavorníková

Udržateľne

Firma pri výrobe svetelných a 3D reklám postupne nahrádza plast inými, trendovejšími materiálovými alternatívami. Či už ide o antikoro s prakticky neobmedzenou životnosťou, drevo, alebo hliník.
Pri nasvietení už dávno upustila od neónových zdrojov a nahradila ich úspornými LED.

Drvivá väčšina návrhov a realizácií od BITTER STUDIOS sa nachádza na Slovensku. Rovnakého kréda sa značka drží aj pri nákupe jednotlivých komponentov pre svetelnú reklamu. Čo najviac sa ich snaží nakúpiť v našom, nanajvýš európskom meradle. „Podporovať lokálnu ekonomiku je pre nás veľmi dôležité,“ vysvetľuje Peter Bitter.

foto: Katarína Bitter Gavorníková

Inovatívne a hlavne opraviteľne

Ak by firma neinovovala a neinvestovala do špeciálnych výrobných zariadení, expanzia a zaujímavejšia ponuka pre čoraz náročnejšieho klienta by nebola možná. Vďaka novej rezačke dnes napríklad dokáže vyrobiť písmeno či logo s rozmermi jednej časti až 3 × 3 metre a v skladačke bez obmedzenia.

V jej strojovom parku nechýbajú ani špeciálne zariadenia, napríklad rôzne CNC stroje na ohýbanie či laserová rezačka a zváračka. „Práca vo väčšine prípadov pripomína viac klenotnícku výrobu než reklamnú a všetky dokončovacie práce robíme výhradne ručne, preto aj používame označenie remeselná výroba.“

Samozrejmosťou je potom odborná montáž, záručný a pozáručný servis.

Peter Bitter, majiteľ spoločnosti BITTER STUDIOS | foto: Katarína Bitter Gavorníková

Azda jedna z najväčších devíz tejto značky z pohľadu zákazníka je výroba spoľahlivých a opraviteľných log.

„Vyrábame síce kompletne uzatvorené systémy, aby boli odolné proti vode či náletom hmyzu, no logá sú ľahko rozoberateľné, a tým aj opraviteľné. Snažíme sa totiž dávať veciam druhú šancu,“ prezrádza majiteľ spoločnosti.

Kontaktný formulár